info@aleleloksal.com

Polisaj Neden Yapılır?

Hassas metal bileşenler için metal parlatma hizmetlerine ihtiyaç duyulmasının birçok nedeni vardır. Işıltılı kaplama, ev aletleri, otomobiller ve dekoratif objeler ve diğer birçok tüketici ve endüstriyel uygulama için yapılanlar dahil olmak üzere ortaya çıkan metal bileşenlere üst düzey bir görünüm sağlar. Metal cilalama işlemi, yüzey kusurlarını gidermek ve parça yüzeyini anotlama, boya, kaplama ve cilalama gibi inceleme ve yüzey bitirme için hazırlayan tek tip bir tane oluşturmak için aşındırıcı cilalama bileşikleri kullanır.

Metal cilalama hizmetlerini kullanan sektörler, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

Havacılık ve savunma
Mimari
Otomotiv
Ticari ve ev tipi tencere veya mutfak gereçleri
Deniz
Aydınlatma
Metal parlatma işleminin kendisine ilişkin daha temel bir genel bakış, ilgili ekipman ve uygulama ayrıntıları için polisaj sayfamıza göz atabilirsiniz

Alüminyum Polisaj Avantajları

Metal Parlatma Faydaları ve Avantajları
Endüstriyel cilalama hizmetleri, ürünler için aşağıdakiler gibi birçok fayda ve avantaj sunar:

Korozyon direnci. Metal parlatma, pas ve korozyona dirençli bir yüzey oluşturur.
Estetik cazibe. Metal cilalama, parlaklığı önceden cilalanmış bir cilaya geri döndürür veya ayna benzeri bir parıltıyla yeni, geliştirilmiş bir görünüm oluşturur.
Gelişmiş kimyasal direnç. Parlatma, metali kimyasalların zararlı etkilerinden korur.
Temizlemesi kolay. Cilalı yüzey yiyeceklerin, kirin, böceklerin veya metale yapışabilecek diğer kirletici maddelerin yapışmasını önleyerek temizlemeyi çok kolaylaştırır.
Geliştirilmiş verimlilik. Cilalamadan önce çıplak metalin soyulması için ek bir adım olmadığından, işlem daha verimlidir.